GENÇLİK KAMP TURLARI

23 OCAK NERGİS ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

MUSTAFA NAMLI TURİZM

23 OCAK KARABURUN NERGİS FESTİVALİNDE.


Sabah saat 06:00 de rehberimiz eşliğinde Bayramyeri Ulu Cami yanından hareket ediyoruz.
*Sabah Kahvaltısı ( Serpme Kahvaltı )


*NERGİS ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Akdeniz foklarına ev sahipliği yapan Karaburun, tarihte Mimas olarak bilinir. Doğanın tüm cömertliğini olanca güzelliğiyle sergileyen Karaburun’da her yıl Ocak ayında Mis kokularına tutulacağınız Nergis Festivali düzenleniyor.
Nergis üretimiyle tek olan Karaburun İzmir'in en sakin yerlerinden biridir. Her yıl nergis çiçekleri tüm güzelliğiyle Karaburun'a benzersiz bir hava verir. Ege'de nergis üretimi konusunda tek olan bu bölgede yapılan Nergis Tarlaları Festivali ile siz de eğlenceli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Nergisin anavatanı olarak bilinen bu yerde çıkacağınız Nergis Tarlaları Festivali turundan sonra demet demet nergislerinizi alarak evlerinize mutluluk ve huzur içinde döneceksiniz.

*KARABURUN
İzmirin doğallığından bir şey kaybetmeyen bakir ilçesi Karaburun, nergis kokan sokakları, üç tarafını çeviren Ege Denizi’nin esintisi, şehirleşmeye direnen güler yüzlü insanları, zeytini, zeytinyağı, enginarı ve sakin yaşantısıyla büyük şehirlerde yaşayanların öykündüğü bir bölge.
Kalkolitik Çağ’dan bu yana insan yaşamının olduğu tahmin edilen Karaburun Yarımadası’nda gerçekleştirilen arkeolojik kazılarda Tunç Devrine uzanan buluntular, bölge tarihine ışık tutuyor. Karaburun’un bilinen en eski adı ise Mimas.

* Öğle Yemeği ( Serbest Zaman )

*EGE’NİN IŞILDAYAN MORDOĞAN KÖYÜ

İzmir-Karaburun yolu üzerinde, İzmir şehir merkezine 80 km uzaklıktaki Mordoğan, 3 doğal plajı, her mevsim farklı güzellikteki doğası ve zengin tarihî birikimiyle Karaburun’un önemli bölgelerinden biridir. Narkisos Pınarı, Ayşe Hatun Cami, Rum köyleri, tarihî çeşmeler ve yel değirmenleri Mordoğan’daki belli başlı değerlerdir.

 

Mordoğan’da bir tanesi şehir merkezinde olmak üzere (Kocakum Plajı) 3 doğal plaj (Ardıç Plajı ve Ayıbalığı Plajı) vardır. Ayıbalığı Plajı, Akdeniz foklarının üreme alanı olduğu için 2008 yılında doğal sit alanı ilan edilmiştir.

 

Özel bir zeytin türü olan hurma zeytinin Türkiye’de yetiştiği tek bölge olan, doğayla iç içe zaman geçirilebilen Kösedere, Eğlenhoca ve İnecik köyleri Mordoğan’da yer alır.

 

Mordoğan’a gelenler, olta balıkçılığı yapıp sahildeki restoranlarda tuttukları balıkları pişirterek yöresel lezzetlerle beraber yiyebilir; arkeoparkta dalış yaparak saklı tarihi keşfedebilir, batık uçak ile gökyüzünün derinliklerini su altında hissedilebilir; çevredeki parkurlarda yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilir.

*AKŞAM YEMEĞİ ( SERBEST)
* DENİZLİ’YE DÖNÜŞ
- Keyifli ve huzurlu geçen dönüş yolculuğumuzun sonrasında Denizli'ye dönüyor, siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktasına bırakıyor ve bir dahaki Mustafa Namlı Turizm organizasyonlarında buluşmak üzere misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

KİŞİ BAŞI: 200 TL

 

 

İLETİŞİM :  0530 147 95 77-0532 302 76 80

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
- ULAŞIM
- ARAÇ İÇİ İkramlar
- KAHVALTI


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ;
- ÖĞLE YEMEĞİ

-AKŞAM YEMEĞİ

-MÜZE VE ÖREN YERLERİNİN GİRİŞLERİ

 

NOT: ARAÇLARIMIZ KATILIM SAĞLAYACAK YOLCU SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR.
Turlarımız kişi sayısına göre 19 kişilik Mercedes Sprinter 31 kişilik Otokar Sultan , 46 kişilik Mercedes Travego, 50 - 55 kişilik Temsa Safir araçlarla gerçekleştirilir.

 
yükleniyor..